بیمه آتش سوزی صنعتی

در مراکز صنعتی تجهیزات، وسایل و سیستم هایی که استفاده می شود ریسک آتش سوزی را بالا می برد که اگر این اتفاق بیافتد هم ممکن است جان افراد زیادی به خطر بیافتد و هم این که خسارت های مالی بسیار سنگین به بار خواهد آمد که جبران آن به راحتی امکان ندارد مگر این که از بیمه آتش سوزی صنعتی استفاده شده باشد. این بیمه نامه کمک می کند تا در صورت وقوع آتش سازی و بروز خسارت های قید شده در بیمه نامه، جبران خسارت ها توسط شرکت بیمه گر انجام گرفته و فشار مالی از صاحبان سرمایه برداشته شود.

 

بیمه آتش سوزی صنعتی

بیمه آتش سوزی صنعتی

مراکز صنعتی

کلیه مراکز من جمله کارخانجات صنایع غذایی، آشامیدنی، دخانیات، محصولات کانی غیرفلزی، فلزات اساسی و صنایع متفرقه نساجی، پوشاک، چرم، چوب، کاغذ، مقوا، چاپ و صحافی، شیمیایی، ساختمان، تاسیسات، ماشین‌آلات، مواد اولیه، موجودی و محتویات و سرمایه کلیه این مراکز را می توان در برابر آتش سوزی بیمه نمود که برای این منظور باید از بیمه آتش سوزی صنعتی استفاده نمود چرا که ریسک آتش سوزی در این اماکن با موضوعات بیمه دیگر متفاوت است.

برای استفاده از بیمه آتش سوزی صنعتی تنها یک طرح و زیر رشته وجود دارد که تحت عنوان بیمه معمولی مراکز صنعتی شناخته شده است. در این طرح بیمه گذار می تواند در کنار پوشش های اصلی بیمه آتش سوزی درخواست پوشش های اضافی را نیز داشته باشد و میزان سرمایه تحت بیمه به درخواست خود بیمه گذار تعیین خواهد شد. در این بیمه نامه ارزش ساختمان و تجهیزات آن و خطرهای بیمه شده عوامل تعیین کننده حق بیمه هستند و با توجه به این که ارزش تجهیزات و ساختمان هر ساله در حال تغییر است به همین دلیل اعتبار این بیمه نامه و محاسبه حق بیمه سالانه خواهد بود. توصیه ما این است که تمامی مراکز صنعتی قبل از شروع به کار حتما بیمه آتش سوزی صنعتی را برای سرمایه خود تهیه نمایند.